logo
VIDEO/ Franca ‘merr hakun’ e Shqipërisë, mposht 3-2 Kilin në një duel dramatik

28 Mars, 2024
20:44

Stadiumi “Velodrome” në Marseille pa një sfidë të luftuar, aty ku pas 90 minutave të ethshme vendasit e Francës fituan 3-2 kundër Kilit. Skuadra e Deschamps përmbysi ndeshjen, me amerikano-latinët që pasi mposhtën Shqipërinë 0-3 e pësuan nga “Gjelat”.

VIDEO/ Franca ‘merr hakun’ e Shqipërisë, mposht 3-2 Kilin në një duel dramatikMiqtë shokuan Francën pas vetëm gjashtë minutave lojë me Nunez, ndërsa Franca përmbysi me Fofana dhe Kolo Muani në minutat 19-të dhe 25-së. Në pjesën e dytë ishte Giroud që shënoi golin e tretë për francezët, ndërsa Osorio shkurtoi shifrat, duke bërë që dhjetë minutat e mbetura të ishin një thriller i vërtetë.

Në fund Franca fitoi 3-2 këtë duel, teksa “Gjelat” janë një nga skuadrat pretendente për të shkuar në finalen e Euro 2024.

Burimi: ntv.al